DBSK

21. června 2010 v 19:25 | Hana |  DBSK(TVXQ)
DBSK (=Dong Bang Shin Gi) nebo taky TVXQ (=Tong Vfang Xien Qi) či Tohoshinki, DBSG, THSK……….pod všemi těmito názvy se skrývá pětičlenná boyband z Jižní Koreje.  Název této skupiny se překládá nejčastěji jako "Rising Gods of the East". Původně se jednalo o tzv. cappella group, čili o skupinu bez hudebního doprovodu. V roce 2004 debutovali s písní "Hug", jež byla bubblegum pop styl.  Ale ještě předtím měl každý z členů přijít s návrhem na název kapely……nakonec byly tři koncepty: Ohjangyookbu, JuhnMuckGo a Dong Bang Bul Pae . Kluci se dohodli na poslední variantě, ale po tom, co jejich manager odmítl (protože jeho psaná čínská forma nevypadala esteticky dobře O.O), byl název nakonec změněn na současný Dong Bang Shin Ki. Ani ne po 3 měsících DBSK vyskočili na přední příčku korejských hitparád a následně v říjnu bylo vydáno jejich první albumTri-Angle.

Během roku 2005 se jejich sláva rozšířila i do Japonska, kde také oficiálně zveřejnili jejich další song "Stay with me tonight". Mezitím v Koreji vydali druhé album s názvem Rising Sun, které opět slavilo obrovský úspěch jak v hitparádách, tak i v prodejnosti. DBSK se rozhodli ukázat se i v zahraničních zemích, a tak se jejich cílem stalo Thajsko, Čína, Taiwan, Malajsie, Japonsko a další země Východní Asie. Do doby po jejich návratu zpět domů roku 2006 se datuje také jejich třetí album "O-Jung.Ban.Hap.".
DBSK se řadí mezi kpop/jpop skupiny, ale v jejich písních se objevují i prvky R&B a hip-hopu.
Členové jsou: HERO Jaejoong,U-Know Yunho (leader),Micky Yoochun,Xiah Junsu,Max Changmin(Zase jsou to akorát jejich přezdívky ne pravá jména!!)
dbsk
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama